Karbofuran stále zabíjí. Pomozte ho zastavit!
CZ EN
poslední případ 19.6.2017 orel mořský Studenec u Třebíče otrava předpokládaná
Úvod
Fakta
Jak můžete pomoci?
Ohlaste trávení
Buďte v obraze
Darujte korunu
Silueta dravce
ČSOBirdlife International
Úvod | Aktuality
Policejní prezídium nadále bojkotuje vyšetřování
V souvislosti s otravou orla skalního na Voticku potvrdil zdroj z Ministerstva životního prostředí, že Policejní prezídium nereaguje ani na oficiální korespondenci.

Metodická skupina pracující na Policejním prezídiu je považována za jednu z hlavních příčin, proč u nás doposud nebyl žádný travič vypátrán. Místo vytvoření návodu pro policisty, jak v případě zjištěného trávení postupovat, vydává metodiky se zdůvodněním, proč se jím policie nemá zabývat. Mimo jiné nemají policisté zahájit vyšetřování, dokud není provedeno laboratorní vyšetření. To trvá týden, což je dostatečný čas na to, aby travič zvládl zahladit všechny stopy.

Ministerstvo životního prostředí neoficiálně potvrdilo, že Policejní prezídium dosud neprojevilo větší zájem o spolupráci na tomto tématu, a to ani přes opakované výzvy. V červenci tohoto roku odešel z MŽP již několikátý dopis vyzývající k ustavení mezioborové pracovní skupiny zaměřené přímo na problematiku trávení volně žijících živočichů a metodickou podporu vyšetřování této trestné činnosti. Relevantní odpověď však do dnešního dne nedorazila. Přesto se MŽP chystá ve věci ustavení pracovní skupiny Policejní prezidium opět oslovit.

Je tedy evidentní, že dokud budou o vyšetřování travičství na Policejním prezidiu rozhodovat současní lidé, situace se k lepšímu změní jen těžko.

5.11.2009 Zdeněk Vermouzek
Aktuality
Extrémní množství otrav v roce 2016
luňák červený, 14.4.2016, Hlušice (HK)
Za první polovinu roku 2016 máme zdokumentovaných 20 případů prokázaného nebo předpokládaného trávení. Je to mnohem víc než v minulých letech.
14.7.2016 >>
I čáp se může stát obětí otravy
čáp bílý, 10.4.2015, Dubné (CB)
Na hnízdě v Dubném v přímém přenosu webovou kamerou uhynula samice čápa bílého. Po pozření návnady stihla přiletět na hnízdo a uhynula vedle svého partnera, který seděl na vajíčkách.
1.5.2015 >>
Nový dokument ČT o pronásledování ptáků
K pronásledování ptáků u nás stále dochází, i v letošním roce objevili Dušan Rak se spolupracovníky zabité ptáky na Litoměřicku. Prostřednictvím dokumentu Nedej se můžete být přímo na místě.
19.10.2014 >>
O WEBU volnakridla&birdlife,csadwiio3u4hkjfh35345345h34thtz, HOTLINE: 773 380 285